הכפר

1/9

ברוכים הבאים

 

ממוקם אי שם בפסטורליות של עמק חפר שוכן כפר הנוער הדתי בן יקיר. כפר זה הוא ביתם של כמאה נערים 12-18 שמגיעים מכל רחבי הארץ. הם חיים בפנימיה, לומדים בבית הספר במקום ומנסים לבנות לעצמם עתיד אחר, כזה שבבית לא היו יכולים לבנות.

 

על אף נקודת הפתיחה, לחניכי הכפר יכולות מופלאות ובעזרת העידוד הנכון הם מגיעים להישגים בלתי מבוטלים אחד מהם לדוגמה, הוא שיעור הגיוס לצה"ל שעומד בכפר הנוער על 90%.

 

מבנה כפר הנוער כולל את הפנימיות ואת בית הספר התיכון הטכנולוגי שהוקם בשיתוף חיל האוויר. בכפר גם משק חי פעיל הכולל חוות סוסים, כבשים ועזים, נאקה ועוד. כל אלו מסייעים לנערים בלמידה ובפיתוח האישי ומאפשרים להם לצמוח בכיוונים שונים ולהראות מצוינות בתחומים רבים ומגוונים.

 

שעות אחר הצהריים גדושות בפעילות חוגים, הכוללות: מקהלה, דרמה, אורגניות, גיטרה, קרמיקה, ריצה, כדורסל, כדורגל, חדר כושר ואופניים. במקביל פתוח במרכז הכפר מרכז למידה המיועד לאלו המבקשים תגבור לימודי ותמיכה. 

שותפים רבים לכפר, ביניהם משרד החינוך והמינהל לחינוך התיישבותי, חיל האוויר, הסוכנות היהודית, קרן היסוד, הרוח הישראלית, מטריקס, EAST, ורינט ועוד רבים וטובים. 

חממה

"אני אוהב לעבוד בחממה, זה מרגיע אותי וכשמשהו ששתלתי וטיפלתי בו צומח, אני ממש גאה" ח', כיתה ז'.

החממה החקלאית של בית הספר מאפשרת לכל אחד מהתלמידים להתנסות בעבודת אדמה, ללמוד על צמחים ועל צמיחה ולהתחבר לטבע דרך הידיים. 

תיכון טכנולוגי בשיתוף חיל האוויר

תלמידי התיכון לומדים חשמל ואלקטרוניקה, מסיימים עם תעודת בגרות טכנולוגית ותעודת עוזר חשמלאי ומתגייסים לשירות יוקרתי ומשמעותי בחיל האוויר.